Izaberite pravi društveni veb-sajt za vaše preduzeće: Ne postoje dve platforme društvenih medija koje se bave istom korisničkom bazom. Na primer, preduzeća koja prodaju drugim preduzećima mogu imati bolje rezultate od usluga društvenih medija usmerenih na poslovanje. Preduzeća koja prodaju potrošačima vizuelno privlačne proizvode možda preferiraju platformu za deljenje fotografija.
Iskoristite svoje vreme objavljivanjem kada su vaši kupci online: Eksperimentišite sa različitim vremenima. Svaka publika je različita. Na primer, neki kupci mogu više pregledavati društvene medije tokom radnog vremena ili pauze za ručak.
Identifikujte jasne ciljeve i napravite metrike koje će vam pomoći da procenite svoj uspeh: Ako je vaš cilj širenje obaveštenja o vašem preduzeću, veliki napredak je kada imate 30.000 ljudi koji dele vaše postove. Ako koristite društvene mreže za pokretanje prodaje, onda su novi upiti o vašem proizvodu, poput „gde to mogu nabaviti?“, indikator performansi koji je zaista bitan.
Testirajte, pregledajte i naučite: Periodično proveravajte koji su vaši postovi uspešniji. Većina platformi društvenih medija nudi kontrolnu tablu koja pokazuje koji postovi dobijaju najviše pregleda, sviđanja ili deljenja. Nakon što utvrdite uspešne obrasce, izgradite teoriju u vezi s tim zašto su uspešni - testirajte svoju teoriju sa više postova.
Budite ono što jeste: Iskoristite jedinstvenost vašeg preduzeća na društvenim mrežama. Usredsredite se na ono što vaše preduzeće čini posebnim (na primer, vi ste cvećara i radite aranžmane na osnovu poznatih ličnosti). Autentičnost je najvažnija na društvenim mrežama.